Eğitim

LGS Adaylarına Uzmanlarda Önemli Öneriler

LGS Adaylarına Uzmanlarda Önemli Öneriler! Liseye geçiş sınavı olarak bilinen LGS için uzmanlardan öneriler geldi. Öğrencilerin dikkat etmesi gereken bazı hususlar bulunuyor. Peki, LGS adayları nelere dikkat etmeli?

LGS Adaylarına Uzmanlarda Önemli Öneriler! LGS adaylarına uzman önerileri oldukça önemlidir. Tüm bir yıl çalışarak liseye girmeyi amaçlayan öğrenciler uzmanların önerilerine kulak vermelidir. Yapılan açıklamaya göre LGS adayları sınav tarihine yakın son çalışmalarını yapmalıdır. Bu süreçte bedensel aktivitelere dikkat edilmesi son derece önemlidir. Öğrencilerin sınava girmesine günler kala sakıncalı aktivitelerden kaçınılması öneriliyor. Çünkü yapılacak yanlış bir aktivite sonucu LGS adayı sınava giremeyebilir. Bunun yanı sıra adayın gireceği ortama da dikkat etmesi gerekir. Eğer girdiği bir ortamda hastalıklı biri var ise kendisi de hasta olabilir.

YGS sınav uzmanlarına göre adaylar sınav saatine göre uyumalı ve bunun alışkanlığını birkaç gün önceden edinmelidir. Uyku düzeni bu süreçte oldukça önemlidir. Öğrenciler son birkaç hafta içerisinde düzenli uyku uyulmalıdır. Özellikle son haftada adayın uykusuzluk çekmemesi ya da yorgun olmaması için uyku düzenine dikkat etmesi gerekmektedir. Bunun yanı sıra ağır ve yağlı besinler tüketilmemelidir. Özellikle hamburger, ekmek, kızartma ve hazır gıdalardan uzak durulmalıdır.

LGS Adayı Nelere Dikkat Etmelidir?

LGS’ye girecek öğrenciler son birkaç hafta içerisinde hazırlığını yavaşlatmalıdır. Kişinin kendisini yoracak aktiviteler yapmaması, sağlıklı beslenmesi ve uyku düzenine dikkat etmesi şarttır. Bunun yanı sıra LGS adayı uzmanların önerilerine uyumalıdır. Sınav esnasında kişi yalnızca önündeki sınav kağıdı ile ilgilenmelidir. Bu süreçte sınava girecek LGS adayı ile ailesi birebir ilgilenmelidir. Çünkü öğrencilerin motivasyonu her zaman yüksek olmalıdır. Peki, sınav sabahı ne yenmeli? Özellikle sınav sabahında ekmek ve patates kızartması gibi ağır besinlerden kaçınılmalıdır. Bunun yerine haşlanmış 1 yumurta, 1 dilim peynir, domates, salatalık ve zeytin gibi kahvaltılık besinler tüketilmelidir. YGS sınavına girecek öğrencinin velisi de bu konuda bilgili olmalıdır. Sınava girerken çocuğunuzu motive edici sözcükler kullanmanızı önermekteyiz.

Öğrenciler LGS’ye hazırlanırken tüm yılını vermektedir. Dolayısı ile sınava birkaç hafta kala öğrencilerin kendisini rahatlatıcı aktivitelerde bulunması oldukça önemlidir. Bu sayede öğrenciler sınavı rahat bir şekilde geçirecektir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu