Güzellik

Kişisel Bakımın Şifreleri!

 

Kişisel Bakımın Şifreleri!

Her zaman bakımlı görünmek, tabiri yerindeyse göz kamaştırmak mı istiyorsunuz! Kolayı var!
İşte kişisel bakımın püf noktaları…
Saçınız fazla yağlanıyorsa ve saçınızın yağlı ve kirli görünmesini istemiyorsanız; saçınızdaki fazla yağlanma için ise bir miktar Bebek pudrası kurtarıcı olacaktır. Pudra,  fazla yağı alarak saçınızın kirli görünmesini engeller ayrıca açlarınızı kalın telli ve sağlıklı gösterir.
Elleriniz yumuşacık ve pürüzsüz görünsün istiyorsanız, haklısınız. Ellerin sağlıklı görünmesi için bakımın şart olduğunu sakın unutmayın. Gün içinde elinizi yarım limon ile ovun ve  farkı görün.
Yüzünüzde hoş bir çerçeve oluşturmak istiyorsanız, hoş bir yüz ifadesi için kaşlarınızdan yardım alın! Tabi ki bunu onları haftada bir şekillendirerek yapacaksınız. Kaşlarınızın doğallığını fazla bozmadan ve çok inceltmeden, hoş bir şekil verin. Unutmayın kaşlar, yüzün şeklini etkiler ve hatta ifadenizi dahi değiştirebilir.
Doğal bir ifadeniz olsun istiyorsanız, çok sade bir makyaj yapın. Toprak tonlarında fara yönelin ve fondöten kullanmasanız da hafif bir allıkla yüzünüze renk katın.
Parfümünüz ile karşınızdaki erkeği etkilemek istiyorsanız, kesinlikle doğru parfümü seçmek zorundasınız. Parfüm seçimini teninize uyan ve sizi anlatan bir koku olmalı.  Koku sizinle özdeşleşmeli.
Göz kamaştırmak istiyorsanız;  özgüveninizi dışarıya yansıtmalısınız. Dik yürüyün, cesurca bakın, gülümseyin ve kendinize güvenin.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu