Sağlık

Karahalile Bitkisi Hemoroid İle Savaşıyor

Hemoroid tedavisi konusunda yapmış olduğu araştırmalar ile bilinen ve Histoloji ve Embriyoloji uzmanı olan Dr. Ömer Coşkun, karahalile bitkisi ile bu sorundan kurtulmanın mümkün olduğunu buldu. Hemoroidin yaşam kalitesini düşürmesi ve insanların sıkıntılar çekmesine karşılık rahat bir nefes almaları konusunda oldukça etkili olan karahalile bitkisi şimdiden pek çok kişiye umut saçıyor.

Karahalile Bitkisi

Hemoroide Şifa

Güney Asya taraflarında yetişen karahalile bitkisi hemoroid rahatsızlığının bütün belirtilerini ortadan kaldıracak kadar sağlıklı ve işe yarayan bir bitki olarak biliniyor. Genellikle Hindistan’da yetiştirilen bu bitkinin meyvesini tüketmek gerekiyor. Meyvesinin tüketilmesi halinde ağrıyı kesiyor, kanamayı durduruyor, damarları büzüyor ve iltihapları gidererek yaraları iyileştiriyor.

Karahalilenin Faydaları Bitmiyor

Karahalile bitkisinin faydaları da saymakla bitmiyor. Ateş düşürücü olarak da kullanılabilen bu bitki aynı zamanda kan şekerini de ayarlayabiliyor. Vücuttaki virüsleri öldüren karahalile, antibakteriyel bir temizleyici olarak da kullanılabiliyor.

Sindirim sistemini düzenlemesinden dolayı hemoroide büyük oranda katkı sağlayan bu bitki, vücuttaki toksinlerin atılmasını sağlıyor ve mideyi rahatlatarak bağırsaklarda biriken gazın dışarı çıkmasına da yardımcı oluyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu