Hamilelik

Hamilelikte İç Çamaşırı Seçiminin Önemi

Hamilelik, kadınlar için çok farklı ama bir o kadar sürprizlerle dolu bir süreçtir. Bu dönemde vücut olarak değişimlere uğrayan kadın, rahat bir hamilelik geçirmek adına kıyafet ve iç çamaşırı seçiminde dikkatli olmalıdır. Bunun için hamile olan kadın, rahat hissedebileceği ve sağlıklı iç çamaşırı kullanmalıdır.

Hamileliğin ilk ayından itibaren, vücuttaki değişikler başlar. Bu değişiklikler içerisinde göğüslerin büyümesi; hormonal değişim, kilo alma ve göğüs kafesindeki büyüme nedeniyle düzenli olarak artar. Süt bezleri, bebeği emzirmek hazırlanır. Bu nedenle bu süreçte sütyen seçimine dikkat edilmesi gerekir.

Hamilelikte Sütyen Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Bebeklerin emmesi için süt bezlerinin faaliyete geçtiği hamilelik döneminde sütyen seçimi çok önemlidir. Meme dokusuna destek olacak ve göğüslerin ölçüsüne tam olarak uyan sütyenler tercih edilmelidir. Ayrıca sütyen esnek malzemeden üretilen ve pamuklu, askıları kalın sütyen kullanılmalıdır. Kalın askılı sütyen, hem büyüyen hem de ağırlaşan göğüslerden dolayı sırtı destekler. Günlük hayatınızda iri göğüslü iseniz ve hamilelik ile göğüsler daha fazla büyüdü için, gece yatarken de sütyen takmanız daha sağlıklı olacaktır.

Hamilelikte İç Çamaşır Tercihi

Hamilelikte iç çamaşır olarak külot seçimi yaparken; pamuklu ve hamileler için üretilen yüksek belli külotlar tercih edilmelidir. Lastikli, dar ve karın ile göbek bölgesini sıkan külotlar, cildi tahriş ederek; enfeksiyonlara sebep olabilir. Aynı zamanda atlet ya da fanila seçimi sırasında diğer iç çamaşırlarında olduğu gibi terletmeyen pamuklu kumaştan yapılmış ürünler tercih edilmelidir.

Krem ve beyaz renkli iç çamaşırlar tercih edilmelidir. Renkli olan iç çamaşırlar zararlı maddeler içerebileceği gibi, enfeksiyona karşı yüksek ısı da yıkanmaları söz konusu olmaz. Çünkü iyi yıkanmayan çamaşırlar enfeksiyona neden olabilir ve hamilelik döneminde vajinal ya da idrar yollarında oluşan enfeksiyonlar tehlike oluşturabilir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu