Teknoloji

Google Play İndirme Bekleniyor Sorunu Nasıl Çözülür?

Google Play İndirme Bekleniyor Sorunu Nasıl Çözülür? Bu yazımızda siz değerli takipçilerimiz için google play indirme bekleniyor sorunu nasıl çözülür? Sorusunu ele aldık.

Google Play indirme bekleniyor sorunu nasıl çözülür? Sorusunu ele aldığımız bu yazımızda özellikle Google Play’den ya da android telefon sisteminden kaynaklı olan bir sorun nedeni ile telefonlarda indirme işleminde durma yaşanmaktadır. Birçok açıdan önemli bir durum olan bu sorunu çözmek ise çok basit özellikle telefona yeni bir uygulama indirirken bu tür bir sorun yaşamaktayız.

Android telefonlarına yeni bir uygulama ve yeni bir dosya indirmek isteyenler bu sorunu çokça yaşamaktadır. Eğer siz de böyle bir sorun yaşıyorsanız gelin yazımızın devamını okuyunuz.

Google Play İndirme Bekleniyor Sorununu Çözmek

Android işletim sistemi olan çoğu telefonda bu sorun yaşanmaktadır. Özellikle burada telefonunuzun uygulama marketi olarak kullanılan ve birçok uygulamayı da indirdiğimiz Google Play Store’dan bir uygulama indirmeye sırasında “İndirme bekleniyor…” hatası vermektedir. Eğer bu hata ile sıkça karşılaşıyorsunuz ya sistemden ya da uygulama açısından bu sorunun olduğunu söyleyebiliriz. Bu işlem için birden fazla çözüm sunduğumuz yazımız tam da size göre. Bu sorunun çözümü için yapmanızı gerekenler şu şekildedir;

  • İlk yapmanız gereken android işlemcili telefonda Google Play’i açtıktan sonra sol üst bölümde yer alan menü tuşuna bastıktan sonra “Uygulamaların ve Oyunlarım” sekmesine giriş yapınız.
  • Karşınıza gelen ekranda, o sırada güncelleme ya da indirmesi gereken uygulamalar sıralanacak.
  • Burada bulunan uygulamaların sağ tarafında yer alan “X” tuşuna bastığınız zaman bu indirme iptal olacaktır aynı zamanda sizin de yapmak istediğiniz indirme açısından da telefon müsait olacaktır.

Eğer bu sorun internet bağlantısından kaynaklıysa burada yapmanız gerekenler ise aşağıdaki şekilde sıralanmıştır.

  • Öncelikle Google Play’ uygulamasına giriş yaptıktan sonra sol üst tarafta bulunan menü tuşuna basın.
  • Burada karşımıza gelen menüde “Ayarlar”>”Uygulama indirme tercihi”>”Herhangi bir ağ üzerinden” seçeneklerini seyrederek hücresel veri yapması için Google Play’e izin vermeniz gerekmektedir.

Eğer halen sorun devam ediyorsa Google Play depolama alanını boşaltarak da yer açabilirsiniz.

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu