Güzellik

Gelin Makyajı Nasıl Olmalı, Nelere Dikkat Edilmeli

Gelin Makyajı Nasıl Olmalı, Nelere Dikkat Edilmeli? Doğru gelin makyajı kusursuz bir gelin olabilmek için atlanmaması gereken bir detaydır. Sizler de ideal gelin makyajı nasıl olmalıdır öğrenmek için makalemizi okumalısınız.

Gelin Makyajı Nasıl Olmalı, Nelere Dikkat Edilmeli? sorusu doğru bir makyaj ile muhteşem görünmek isteyen gelin adaylarının yanıtını merak ettiği bir sorudur. Doğru bir gelin makyajına sahip olabilmek için dikkat edilmesi gereken unsurlar var. Bunlar sahip olduğunuz yüz tipi, ten rengi, düğünün yapılacağı mevsim gibi unsurlardır. Peki, ideal gelin makyajı nasıl olmalı? Öncelikle sizin isteklerinden çok size uygun olan makyajın yapılmasının daha önemli olduğunu bilmelisiniz.

Doğru gelin makyajı, için dikkat edilmesi gereken unsurlardan bahsettik. Bu unsurlara ek olarak seçtiğiniz gelinlik modeline göre de bir makyaj tercih etmelisiniz. Tüm bu unsurlara önem verildiğinde kusursuz bir gelin olabilirsiniz.

Yüz Tipine Göre Gelin Makyajı Nasıl Olmalı?

Kusursuz bir gelin makyajı yaptırmak isteyenler “yüz tipine göre gelin makyajı nasıl olmalı?” sorusuna yanıt arıyor. İlk olarak yüz şeklinize karar vermeli ve ona uygun bir makyaj uygulaması seçmelisiniz.

  • Eğer yuvarlak yüz şekline sahipseniz yüzünüzde elmacık kemiklerini ortaya çıkarmalı ve makyajınızda gölgelendirme tekniği kullanmalısınız. Bunun yanında makyajda gözleri ve dudakları vurgulamak yüzünü uzun gösterecektir.
  • Oval yüz şekline sahip gelin adaylarına tüm makyaj uygulamaları yakışabilmektedir. Makyajda gölgelendirme yapılmamalı çoğunlukla aydınlatıcı ile cilt ortaya çıkartılmalıdır.
  • Köşeli yüz şekline sahip olanlar da elmacık kemiklerini ortaya çıkartacak allıklar kullanmalıdır. Elmacık kemiklerinden yukarı doğru uygulanan allık ile yüzün daha uzun görünmesi sağlanmalıdır.
  • Kalp yüz şekline sahip olanlar belirgin elmacık kemiklerine sahip oldukları için allık kullanımına dikkat etmeliler. Bunun yanında gölgelendirme tekniği kullanmalılardır.

Ten Rengine Göre Gelin Makyajı Nasıl Olmalı?

Gelin makyajında önemli olan diğer bir detay ise ten rengidir. Peki, “ten rengine göre gelin makyajı nasıl olmalı?” İşte cevaplar…

  • Esmer tenli gelinler pembe tonlarda veya gölgeli koyu tonlarda makyaj yaptırmalıdır. Ruj seçimlerinde ise nude tonlu renkler tercih etmelilerdir.
  • Beyaz tenlilere ise kahve tonları oldukça yakışmaktadır. Allık ve ruj renklerinde şeftali ve pembe tonları tercih etmeleri yüzlerini canlı gösterecektir.
  • Buğday tenli gelin adaylarına ise parlak tonlu makyajlar çok yakışabilir. Yine buğday tenlilerin de pembe ve şeftali tonlarında allık ve ruj tercih etmeleri doğru olacaktır.
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu