Dekorasyon

Evinize Yeni Bir Hava Katmaya Ne Dersiniz?

Evinize Yeni Bir Hava Katmaya Ne Dersiniz?

Eski dantel ve perde tülleriniz varsa yazlık evler için bir tasarım yapmaya ne dersiniz?

Oldukça basit olan bu tasarımımız hem eski dantel ve tüllerinizi değerlendirmenizi sağlayacak hemde
evinize yeni bir hava katacak.

3 adımda tamamlayacağımız tasarımımıza başlayalım!

1.Adım: Kullanmak istediğiniz tül ve dantelleri seçin ve oluşturacağımız tasarımı ne amaçla kullanacağınıza karar verin. Bu karar işleminden sonra kullanacağımız tülün boyunu ve tasarımın ne kadarının tül ne kadarının dantel olacağına karar vereceğiz. Kullanım alanına örnek: Evinizin bahçe ile salonu birleştiren kapısına asabilirsiniz.

2.Adım: Dantel-tül oranını ayarladıktan ve tasarımın boyuna karar verdikten sonra tülü kesiyoruz. Bu kesimi isterseniz düz isterseniz dalgalı ya da asimetrik gerçekleştirebilirsiniz. Dantellerinizi birbirlerine dikerek tülün geri kalanını dantellerle tamamlayınız. Diğer bir seçenek olarakta tülünüzü iki şerit halinde kesebilir ve aralarına dantellerinizle bir şerit oluşturarak tasarımınızı tamamlayabilirsiniz.

3.Adım: Evinizde rahatlıkla kullanabileceğiniz paravan/perdeniz aslında hazır. Sadece Üst kısımlarına halkalar geççireceğiz. Perdecilerden, ev tekstil mağazalarından ya da eski perdelerinizden temin edeceğiniz bu halkaları perdenizde delikler açarak geçireceksiniz. Fakat size tavsiyem halkaları geçirmeden önce perdenin en üst kısmını yani halkaların geçeceği kısmı 2 parmak genişliğinde katlayıp dikin ve daha sonra halkaları  geçirin. Böylelikle daha sağlam ve uzun ömürlü bir tasarım elde etmiş olacaksınız. Bu işlemide tamamladıktan sonra halkaları kapınızın üstündeki perde asmak için olan demir aksana (her evde bulunmayabilir) geçirin. Eğer evinizde bu demir aksan değilde korniş bulunuyorsa perdenize halkalardan değil kornişlere uyumlu aparatlardan takmalısınız. Bu aparatları da ev tekstil mağazası ve perdecilerde bulabilirsiniz.

İşte eviniz için oldukça orijinal ve basit bir tasarım!

Zevkinize göre kumaş boyalarıyla dantel ve tüllerinizi boyayarakta kullanabilirsiniz. Ayrıca dilediğiniz zaman toplayabilmek için perdenin bir kenarına yaklaşık 2 karış uzunluğunda bir kurdelayı tam ortasından perdeye sabitleyebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu