Güzellik

Evde Yapılan Güzellik Maskeleri – Onarıcı Cilt Maskesi

Onarıcı Cilt Maskesi

Genellikle kış aylarında soğuk yüzünden kuruyan cildimiz, yazın ise güneşe maruz kaldığında, daha fazla yıpranır ve kurur. Bu yıpranma ve kuruma, yaşlılık izlerini de beraberinde getirir. Evde yapılan güzellik maskeleri sayesinde, cilt problemlerimizin önüne geçmek ve cildimizin ihtiyacı olan bakımı yapabilmek mümkündür. Özellikle onarıcı cilt maskesi, bahsettiğimiz bu problem için kesin çözüm olan ve cildi derinlemesine nemlendiren bir uygulamadır. Nemlenen ve korunan cilt, kurumaz ve bu sayede yaşlanma etkileri de olabildiğince geciktirilebilir.
Onarıcı Cilt Maskesi Malzemeleri
1 tane limon
4 tatlı kaşığı bal
2 tatlı kaşığı gliserin
1 tatlı kaşığı jojoba yağı
1 tatlı kaşığı susam yağı
1 yumurtanın sarısı

Maskenin Hazırlanışı Ve Uygulama Şekli

Maskenin Hazırlanışı Ve Uygulama Şekli
Öncelikle yapmamız gereken limon ve balı iyice çırparak birbirine karıştırmak. Daha sonra tüm malzemeleri ekleyerek, biraz daha karıştıralım ve artık maskemiz kullanıma hazır. Maskemizi uygulamadan önce, cildimizi iyice temizlememiz önemli. Cildimizi temizlemek için, 2 kaşık su ve 2 kaşık sirke karışımını kullanabiliriz. Bu karışım, etkili bir cilt temizleyicisi ve aynı zamanda antiseptiktir.
Temiz cildimize hazırladığımız maskeyi boynumuz dahil kalın bir tabaka şeklinde sürelim. Fazla ovalamadan yapacağımız bu uygulamayı, gözaltı bölgesine sürmemeye dikkat edelim. 20 dakika bekletmemizin yeterli olacağı maskeyi, duru su ile yıkayalım ve hafifçe kurulayalım.
Evde yapılan güzellik maskeleri arasında, onarıcı cilt maskesi olarak, en etkili tariflerden biri olan bu maskeyi, haftada bir kez yapmanız yeterli olacaktır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu