Güzellik

Evde Yapabileceğiniz 5 Doğal Peeling

 

Tamamen evinizdeki malzemeler ile yapabileceğiniz peeling tariflerimiz var. Siz de bu evde yapabileceğiniz 5 doğal peeling tarifi ile bakım yapabilirsiniz.

  1. Çiğ Yulafın Mucizesi

Yüzünüze sağlıklı bir renk veren yulaf, cildiniz için mükemmel bir malzemedir. Çiğ yulaf ile bakım yapmak için bir çay kaşığı taze bal ile 3 çay kaşığı çiğ yulafı karıştırın ve içerisinde 1 çay kaşığından daha az elma sirkesi ekleyerek karışımı homojen hale getirin. Bu peelingi cildinize uygulayın ve 15 dakika bekletin. Daha sonra ılık su ile cildinizi durulayın.

  1. Şeker İle Ölü Hücrelerden Kurtulun

Peeling için evinizde bulunan mükemmel malzemelerden birisi de şekerdir. Şeker sadece yüzeyi değil, kıl köklerine yakın bir dokuyu temizleyerek ölü hücrelerden arındırır. Siz de şeker peelingi ile ölü hücrelerden kurtulabilirsiniz. Bunun için iki adet kesme şekeri, iki yemek karşığı gliserin ile karıştırın ve daha sonra dairesel hareketler ile cildinize uygulayın. Ilık su ile cildinizi durulamadan önce peelingi 5 dakika cildinizde bekleyin.

  1. Deniz Tuzu ve Zeytinyağı Masajı

Deniz tuzu ve zeytinyağını iyice karıştırarak haftada bir kez tüm vücudunuza masaj yapabilir ve ölü hücrelerden kurtulabilirsiniz. Deniz tuzu ölü hücrelerden cildinizi arındırırken, zeytinyağı ihtiyacınız olan nemi sağlayacaktır.

  1. Yoğurt ve Ceviz Kürü

Ezerek ufaladığınız yarım çay fincanı cevizi çeyrek çay fincanı yoğur ile karıştırarak peeling tarifi elde edin. Daha sonra cildinizde peelingi 10 – 15 dakika beklettikten sonra cildinizi soğuk su ile durulayın.

  1. Yeşil Çayın Antioksidan Etkisinden Yararlanın

Evde yapabileceğiniz peeling tarifleri arasında yeşil çay peelingi de yer almaktadır. İltihap önleyici olan yeşil çay sivilceleri kurutur ve cildinizi arındırır. Bunun için taze yeşil çayı demledikten sonra nemli tanecikleri yüzünüze uygulayarak 15 dakika bekletin daha sonra ılık su ile cildinizi durulayın.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu