Moda

En Çok Sorulan 10 Cilt Bakım Sorusu

Kadınlar güzelleşmek adına farklı yollara başvuruyorlar. Farklı ürünler deneyerek ciltlerini en güzel seviyeye getirmeye çalışıyorlar. Cilt bakımı yaparken de dikkat edilmesi gereken bazı hususlar var.

En Çok Sorulan 10 Cilt Bakım Sorusu
En Çok Sorulan 10 Cilt Bakım Sorusu

Cilt bakımı esnasında kafalara takılan on soruyu sizler için cevapladık. Birincisi koyu renk cilt diğer ciltlere göre daha geç mi yaşlanır? Koyu renk ciltlerde melanin fazla olduğu için az da olsa etkilidir. İkinci olarak cilt yaşlanmasında genetik etkili midir? Yapılan bilimsel çalışmalar sonucu genetik bu anlamda oldukça önemlidir. Üçüncü soru ise geçmişte maruz kalınan güneş yanıkları ileride cilt kanserine sebep olur mu? Özellikle çocukluk yıllarında güneşe dikkat edilmesi gerekmektedir. Fazla güneşe maruz kalmak ilerleyen zamanlarda cilt kanseri riskini artırır. Dördüncü olarak stres cilt sağlığınız etkiler mi? Her şeyin fazlası olumsuz olacağı gibi streste aşırı olduğu zaman cildimizi olumsuz etkilenecektir. Beşinci olarak yağlı ciltlere daha güçlü temizleyiciler kullanılmalı mı? Cilt tipiniz ne olursa olsun ona zarar vermeyecek ürünler kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

En Çok Sorulan 10 Cilt Bakım Sorusu
En Çok Sorulan 10 Cilt Bakım Sorusu

Altıncı soru derinlemesine temizleyiciler cilt için zararlı mı? Bu ürünler cildimizin temizlenmesi açısından önemlidir. Kullanırken uzmana başvurmakta fayda vardır. Yedinci olarak cilt bakım ve makyaj malzemeleri zararlı mı? Kullandığımız maddelerin içeriğine bakılarak doğal olması kullanıcılar açısından oldukça önemlidir. Sekizinci olarak bitkisel cilt bakım ürünleri zararlı mı? Bilinçsiz kullanıldığında evet cildinize zarar verebilir. Bu nedenle uzmanlara danışarak kullanmakta fayda görürsünüz. Dokuzuncu olarak cilt bakımında kullanılan bitkisel yağlar zararlı mı? Cilt sağlığımız için önemli yer tutan bitkisel yağlar uzman kontrolünde kullanıldığında faydasını görebilirsiniz. Onuncu ve son olarak ise Cilde en yararlı vitamin ve minareler nelerdir ? A, C, B3, B5, E vitaminleri ve ferulik asit yararlı olanlardır.

On soruda sizlerin aklına takılan bütün durumlara cevap vermeye çalıştık. Cilt sağlığınız için uyarılarımızı dikkatte alır ve bu şekilde davranırsanız güzel görünümlü ciltler sizleri bekliyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu