Güzellik

Doğru Fondöteni Seçmek İçin 3 Altın İpucu

Gün boyu cilt üzerinde kalan doğru fondöteni seçmek için 3 altın ipucunu buradan inceleyin! Bir makyajın temel unsuru olan fondöten kullanımı kadar doğru olan fondöten seçimi yapmak da son derece önem taşır. Makyajın temelini oluşturan fondöten seçimi kadınların makyaj malzemesi seçiminde en zorlandıkları bir seçimdir.

Ten renginize uygun bir fondöten ile yüzünüzde ilgi gören ve beğenilen bir değişikliğe imkan verebileceğiniz gibi yanlış seçimlerle amatör görünümlere de neden olabilirsiniz. Bu nedenle renk ve doku bakımından teninize uygun olan fondöten seçiminde bulunmanız gerekecektir.

Doğru Fondöteni Seçmek

Fondöten Seçimi Nasıl Yapılır?

Bazı hatalar fondöten seçiminin yanlış yapıldığını ortaya koyuyor. Bunlardan ilki kadınların fondöten satın alırken öncesinde fondöteni kollarına sıkarak denedikleri oluyor. Fondöten seçimi nasıl yapılır bu yanlış uygulamalar ile birlikte bilinmesi gereken gerekliliklerden oluyor.

Cilt tonuna uygun rengi bulmak için yüz ile boyun kısmının birleştiği çene altında fondötenin denenmesi gerekir. Seçilen fondötenin yüz ile boyun rengi arasında renk tonu farklılığına neden olmaması gerekir.

Hangi Fondöten Sizin İçin Uygun

Cildiniz kuru, yağlı veya karma bir cilt tipi özelliği gösteriyor olabilir. Hangi fondöten seçiminin sizin için uygun olduğunu anlamak için cilt tipleri farklılıklarına göre seçimler yapmalısınız. Şu da belirtilmelidir ki her marka da her cilt tipi  için fondöten bulunuyor.

Eğer kuru bir cilt tipine sahip iseniz ıslak bitişli ve nemlendirme özelliği olan fondöten seçimi yapmalısınız. Yağlı cilt tipine sahip hanımlar ise pudra bitişli ciltte yağ dengesini koruyacak olan fondöten seçimi yapmalıdırlar. Fondöten almak için gidilen bir kozmetik merkezinde ki testerların tüm yüze denenmesi doğru bir fondöten seçimi konusunda iyi sonuçlar verecektir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu