Güzellik

BITTIM SABUNUNUN YARARLARI

Mucizevi bıttım sabunu
              Ülkemizde genelde Siirt ve çevre bölgelerinde bulunan çitlembik yapraklarının yağından elde edilen ve bir çok faydası olan bir sabundur.
Bıttım sabununun yararları
Sedef tedavisinde etkin olarak kullanılır. Zira sedefte belirgin halde olan saç dipleri ve derideki kaşıntının ortadan kaldırılmasında ve sedef belirtilerinin hafiflemesinde, sedefli bölgeler haftada 3 gün bıttım sabunu ile yıkanmalıdır.
Ellerinde ve ayaklarında egzamaya bağlı kaşıntı, kanama ve kızarıklık sorunu yaşayanlar bıttım sabunu kullanarak sorunlarına çözüm bulabilirler.
Bacaklarda bulunan variste bacaklara bıttım sabunu ile yukarı doğru masaj yaparak soğuk su ile yıkanması halinde varis şikayetleri  hafifleyecek var olan ağrılar minimuma inecektir.
Saç derisi, saç dökülmesi ve kepek  problemi olanlar düzenli olarak bıttım sabunu kullanarak yumuşak ve bakımlı saçlara kavuşabilirler. Bıttım sabunu ilk kullanımda saçları sertleştirebilir, ancak 15 gün içinde saçlar sabuna uyum sağlar.
Kolay sivilce oluşan bir cilde sahipseniz düzenli olarak kullanacağınız bıttım sabunu ile var olan sivilcelerinizi kurutarak yeni sivilce oluşumunun önüne geçecek, aynı zamanda cildi lekelerden temizleyecektir.
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu