Güzellik

   Beyazlayan Saçlar İçin Bazı Bitkisel Öneriler

   Beyazlayan Saçlar İçin Bazı Bitkisel Öneriler

 

Yeni beyazlamaya başlamış olan saçlarınız için bazı bitkisel tarifler listesi vereceğim, doğal tarifleri kullanarak saçlarınızın beyazlama sürecini geciktirebilirsiniz.

Beyaz saçlar için doğal bir tarif


5 diş kabukları soyulmuş sarımsak, 1 adet yumurta sarısı, 1 adet soğan ,1 kaşık da zeytinyağı

Öncelikle soğanı 4 parçaya bölün, sarımsakları ekleyin ve iyice ezin, elde ettiğiniz karışımın içine yumurtanın sarısını ve zeytinyağını da ekleyerek tamamen karıştırın. Hazırladığınız karışım krem kıvamını alınca saçlarınıza sürebilirsiniz. Bekletme süresi 1 saat sonrasında saçlarınızı dilediğiniz şekilde yıkayabilirsiniz. Bu uygulamayı haftada iki veya üç kere yapabilirsiniz.

   Beyazlayan Saçlar İçin Bazı Bitkisel Öneriler

 

 

-5 adet cevizin sadece kabuğu, Yarım litre su, Badem yağı;

Yeşil halde olan cevizin kabuklarını soyun ve suda kaynatın. 15 dakika kadar kaynaması yeterlidir. Biraz dinlendirdikten sonra içerisine badem yağını ilave ederek iki günde bir saçlarınıza uygulayabilirsiniz. Saçta bekleme süresi 10 dakikadır.

Havuç ile yapılan beyaz saç maskesi


1 gram ısırgan otu tohumu yağı

30 gram havuç tohumunun yağı

10 gram çörekotu yağı – 20 gram da ceviz yağı

Tüm malzemeyi bir kabın içinde tamamen karıştırın, saçlarınızın dip ve uçlarına iyice yedirerek sürün, 15- 20 dakika beklemesi yeterli, daha sonra saçlarınızı bitkisel olan şampuan kullanarak tamamen yıkayın, haftada 1 gün uygulamanız yeterlidir.

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu