Diyet

Alkali Diyeti Nedir ve Nasıl Yapılması Gerekir?

Alkali Diyeti Nedir ve Nasıl Yapılması Gerekir? Alkali diyeti, uzun süredir dergilerde, sosyal medyada, internet sitelerinde yer almaktadır. Bazı diyetisyenlerin önerdiği besleme şeklidir. Diyet hakkında her yerde farklı fikirler ortaya atılmıştır. Ne yazık ki tüm bilgiler doğru değildir.

Alkali Diyeti Nedir ve Nasıl Yapılması Gerekir? Alkali diyet konusunda en doğru ve güncel bilgileri yazımızda bulabilirsiniz. Alkali diyetin temelinde meyve ve sebzeler oluşturmaktadır. Mevsimine uygun ve ölçülü porsiyonlarda tüketebilirsiniz.

Kafein, alkol, şeker ve işlenmiş gıdalardan kesinlikle uzak durmanız gerekmektedir. Uygulama sonrasında kısa sürede farkı görebilirsiniz. Sadece kilo kaybı değil cilt yenilenmesini hissedebilirsiniz. Gün içerisinde daha enerjik bir hal alırsınız. Diyet uygulamasında uzak durmanız gereken listesinde et ve süt ürünleri de yer almaktadır. Bu nedenden dolayı bazı uzmanlar bu diyeti sağlıklı bulmamaktadır. Sadece meyve ve sebze ağırlıklı beslenme uzun süreli devam edilirse sorunlara yol açabilmektedir.

Alkali Diyeti Faydaları Nelerdir ve Tercih Edilir Mi

Alkali diyet uygulaması vücudumuzun pH dengesini korumayı hedeflemektedir. Metabolizmamız dengede tutularak sağlıklı bir şekilde kilo verebilirsiniz. Diyet listesinde mevsimine uygun sebze ve meyveler yer almaktadır. Ara öğünlerde yemişler tercih edilebilmektedir. Kafein, rafine şeker, işlenmiş gıdalar, et ürünleri listede yer almamaktadır. Alkali diyet uygulamasındaki farkı çok kısa sürede fark edebilirsiniz.

Alkali diyeti faydaları kilo kaybıyla sınırlandırılmamaktadır. Vücuttaki toksinleri azaltarak bağışıklık sistemimizi desteklemektedir. Kemik sağlını ve gelişimine yardımcı olmaktadır. Sırt, kas ve eklem ağrılarının azalmasına yardımcı olmaktadır. Kafein ve şeker azalımı sayesinde gün içerisinde daha enerjik hissedebilirsiniz. Yanlış beslenmeden kaynaklı mide sorunları tedavisinde tercih edilebilmektedir.

Alkali Diyeti Kilo Verme Süreci Nasıl İlerler

Yediğimiz besinlerin vücudumuza etkileri sürmektedir. Fiziksel ve psikolojik rahatsızlıklarımızın temelinde beslenme şekli olabilmektedir. Bundan dolayı farklı diyet planları bulunmaktadır. Alkali diyeti vücudumuzdaki pH dengesini düzenlemek için oluşturulmuştur. Süt ve süt ürünler, et ve yumurta gibi besinler diyet listesinde azaltılmaktadır. İşlenmiş gıdalar, kafein ve asitli ürünler kesinlikle kullanılmamaktadır. Böylelikle alkali diyeti kilo verme süreci başlamaktadır.  Bunun yerine meyve ve sebze tüketimi artırılmaktadır. Ancak meyve ve sebze tüketiminde dikkat edeceğiniz noktalar yer almaktadır. Uygulamalarda, internet üzerinde alkali diyet örnekleri yer almaktadır. Ancak beslenme şeklinizi alkali diyet üzerine kuracaksanız uzman yardımı almalısınız.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu