Moda

Abiyeler Nasıl Kombin Edilmeli?

Özel davetlerde tercih edeceğiniz abiyeler için abiyeler nasıl kombin edilmeli sorusunu sorabilirsiniz. Yanıtı aşağıda detaylıca verilmiştir.

Uzun Abiye Kombini

Öncelikle uzun olan abiyelerin nasıl kombin edileceği hakkında bilgi veriliyor. Abiyeler nasıl kombin edilmeli sorusunun yanıtını uzun abiyeler üzerinden cevaplandırabiliriz. Elbette elbisenin boyunun uzun olmasının yanında, nasıl bir modeli olduğu da nasıl kombin edileceği konusunda önemlidir.

Ayakkabı seçimi;

Elbisenizi gösterecek en önemli seçiminiz ayakkabıdır. Kuyruklu olan uzun abiyeler için topuklu ayakkabı seçiminin başarılı olacağını söyleyebiliriz. Bunun dışında ayakkabı seçiminiz bağlamalı ayakkabılardan yana da olabilir. Uzun boylu olan kişiler, hafif topuk ile direkt olarak ayakkabı seçimini yapabilir.

Çanta seçimi;

Özel bir gecede giyilen uzun abiye çanta olmadan olmaz. Bunun için ayakkabına ya da elbisenize uygun bir çanta seçmelisiniz. Ayakkabı ve çantanın aynı renk olması modasının geçtiğini söyleyebiliriz. Bu sebeple farklı renk bir çanta ile abiye ve çanta kombini yapılabilir.

Akseuar seçimi;

Takacağınız kolye küpe mutlaka kıyafete uygun olmalı. Eğer sade uzun bir abiye tercih ettiyseniz, aksesuar seçiminizi biraz daha gösterişli kolye – küpe seçenekleri içinden yapabilirsiniz.

Kısa Abiye Kombini

Giydiğiniz abiye kısa da olabilir. Bu durumda nasıl kombin edeceğiniz önemli. Ayakkabı seçiminin kısa abiyelerde çok daha gösterişli olması mümkündür. Dilerseniz abiye seçiminizin ardından, abiye ile zıt renkte bir ayakkabı tercih ederek, direkt olarak ayakkabınızın gösterişli olmasını sağlayabilirsiniz.

Akseuarlar;

Abiyeniz ile hangi aksesuarları tercih edeceğiniz son derece önemlidir. Seçmiş olduğunuz aksesuarların elbiseye uygun olması yeterli olur. Renk uyumunun olması ya da okunun uyumlu olmasına dikkat edebilirsiniz. Kısa abiye kombinleri içinden size uygun olan bir kombin varsa, onu uygulamanız da mümkündür.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu