Moda

Modayı Yönlendiren Sitelerden Worth Global Style Network (WGSN)

Modayı Yönlendiren Sitelerden Worth Global Style Network (WGSN)

Bir trendin nerede ne zaman başlayacağını kestirmek güçtür. Önde gelen analiz kaynaklarından biri olan Worth Global Style Network (WGSN) dünyanın her yerinden üniversitelerden, liselerden ve diğer tüm bölgelerden insanları işe alarak çeşitli bölgelerdeki trendler hakkında bilgi toplamaktadır.

 

WGSN bir moda tahmin sitesinden çok yaklaşan trendlere odaklanan global kariyer sitesi oluşumudur. Bir moda tahminci olarak bu site gelecek sezonda sahaya çıkacak hazır giyim ürünlerini, mağazalarda sunulacak renkleri, kumaşları ve stillerini öngörmeye çalışır. WGSN kavramı sadecemodayı değil, hazır giyim, özel tasarım, kitle pazar ve sokak giyim gibi moda endüstrisinin tüm seviyelerine yön verir. Site trend tahmini yaparken moda dışında ilaç, gıda, otomobil, içecek, edebiyat ve ev eşyaları araç ve gereçleri gibi diğer sektörlere de odaklanan genel bir süreç izlemektedir.

 

Moda tahmincileri, tüketicileri çekmek ve perakende işletmelere yardımcı olmaya sorumluyken, tasarımcılar kendi markalarını satmakla görevlidirler. Günümüzde, moda sanayi işverenleri ünlü dolap ve tasarımcı koleksiyonları hakkında bilgi almak, yeni görünümler, sıcak renkler için internette bu siteye güvenmektedirler. Site bu tasarımlarıyla farklı yöndeki müşteri kitlesini de çekmeye çalışmıştır.

 

Sitede, moda, kadın giyim, erkek giyim, güzellik, sokak çekimleri, ülke kültürleri, tasarım, moda defileleri, güzellik, grafik tasarımları, gelecek yetenekler, yeni mezunlar, tasarımcı defileleri, trend tahminleri ve perakendeciler için özel sayfalar bulunur. Geniş bir yelpaze ile müşteri sadece tek alanda değil her tür ihtiyaçlarını karşılayacak bir siteye dönüştürmüştür.

 

Moda tahmincileri ülke ve trend tahminleri yaparken sosyo ekonomik olayların, coğrafi konumların perakendeciler üzerindeki etkisini incelerler. Uzun vadeli tahminler yapılırken, demografik yapılar, sosyo ekonomik olayların ülkeler üzerindeki etkileri, piyasa yapıları, tüketici beklentileri, teknoloji ve bilimdeki gelişmeler, ekonomik ve politik kaymalar gibi özellikler özel uzmanlar tarafından araştırılır. Gerek iş gücü maliyeti gerek ülkede yaşanan ekonomik krizlerin izlendiği uzman ve yardımcılar mevcuttur.

 

WSGN fiyat, kalite ve kolay ulaşım, elektronik ticaretinde gelişmesiyle daha çok müşteri elde etmiştir. Bu sayede modayı yönlendiren sitelerden biri haline gelmiştir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu