Moda

Kombin Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kombin yaparken dikkat edilmesi gerekenler konusu iyi sonuç almak, görüntü olarak iyi  olmak bakımından önemlidir.

Kıyafet Kombininde Önemli Olanlar

Kıyafet kombini yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan biri renk geçişleridir. Renk geçişinden kasıt sadece koyu renk giyim varsa bunu dengelemek için aksesuarda ya d ayakkabı- çantada canlı ve farklı bir ton kullanmak gerektiğidir. Eğer sadece açık renk kullanılıyorsa da aynı şekilde koyu tonlarla göz yorulması engellenir.  Ancak rengarenk kıyafet kullanımında da hangi rengin hangisiyle uyumlu olacağını iyi bilmek gerekir. Örneğin kırmızı ve mavi renklerin yanında yeşil ve sarı renklerin hepsi bir arada kullanıldığı zaman ortaya yorucu bir görüntü çıkabillir. Bu renkler azar azar bir elbisede karışık desen biçiminde varsa bu durumda   elbiseyi tamamlayan aksesuarlar önem kazanır. Yani bunları sade olması önemlidir. İkinci olarak sadelik ve gösterişlilik dengesine önem vermek gerekir. İki parça bir kıyafet kombini olduğu zaman hangi bölüm gösterişliyse diğer bölümü sade kullanmak işe yarar.

Kıyafet Ve Makyaj Kullanımı

Makyaj ve saçın kıyafetlerle uyumu konusuna bakılırsa sadelik gösteriş ve renk geçişi konularına bunda da ayrıca özen göstermek gerekir. Eğer kıyafet seçimi  ile uygun olmayan, abartılı saç ve makyaj yapılırsa ortaya kötü görüntü çıkabilir.  Çok gösterişli saç ve makyajları klasik kıyafetlerle, özel zamanlarda değerlendirebilirsiniz. Sade saç ve makyajı da  daha günlük yerlerde kullanmak mümkündür.

Kıyafet Ve Aksesuar Kombini

Kıyafet ve aksesuar kombini konusuna bakılınca da bluz desen ve tasarımına göre ayarlama gerekmektedir. Eğer bluz çok sadeyse kolye veya küpe benzeri aksesuarları gösterişli olanlardan seçebilirsiniz. Tersi durumda da hiç kullanmamak ya da belli belirsiz aksesuarlar takmak işe yarar.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu