Güzellik

Kalıcı Makyajla Sorunsuz Bir Yaşam

Kalıcı Makyajla Sorunsuz Bir Yaşam

Kalıcı Makyajla Sorunsuz Bir Yaşam

Kadınların en büyük sorunlarından birisi makyaj yapmaktır. Zamanın çoğu, saatlerce ayna karşısında makyaj yapmak için çaba harcanmaktadır. Büyük uğraşlar sonucu güzellik uğruna yapılan makyajın bozulması son derece üzücü. Yaz günlerinde makyajların akması çok normal bir durum. Kalıcı makyaj sayesinde artık makyaja saatlerce vakit harcanmayacak ve yapılan makyaj uzun süre yerinde kalacak.

Kalıcı makyaj nedir?

Cilde zararı olmayan, herhangi bir şekilde alerji yapmayan boyalar derinin alt tabakasına yerleştirilmektedir. Alt tabakaya yerleştirilen bu renkler cildin makyaj yapmış gibi renkli görünmesini sağlayarak kişinin güvenini yerine getirmektedir.
Kalıcı makyaj işleminde bu boyalar derinin altına yerleştirilirken iğne yardımı gerekir. İğne yardımıyla boyalar istenilen noktalara aktarılır.
Kalıcı makyaj, ne kadar kalıcı olarak adlandırılsa da ileriki zamanlarda cilt canlı olduğu için yavaş yavaş yok olacaktır. Hücreler sürekli kendini yenilediği için tamamen kalıcı olmamaktadır.

Kalıcı makyaj nerelere uygulanır?

Dudak bölgelerinde uygulanabilmektedir.
Göz kısmında uygulanarak makyajsız mükemmel gözlere ulaşmak mümkündür.
Kaşlara uygulanarak sürekli kalem çekerek şekilli kaşlar oluşturmaya gerek kalmamaktadır. Kaş için kalıcı makyaj büyük bir zaman kaybından kurtarmaktadır.

Bu Makyajın Zararı Var Mı?

Kalıcı makyajın herhangi bir zararı tespit edilememiştir. Ancak deri altına aktarılan boyalar kişiye bağlı olarak cildinde alerjik reaksiyonlara sebep olabilmektedir. Bunun için bu makyajı yapmadan önce kişinin o boyaya alerjisi olup olmadığı tespit edilmelidir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu