Hamilelik

Kadınsal Hormonları Düzenlemeye Yardımcı Egzersizler

Hormonlar sahip olduğunuz vücudunuzun son derece sağlıklı şekilde varlığını sürdürebilmesi adına en önemli bölümleri bir araya getirmektedir. Kadınsal hormonlar ile beraber erkek hormonları belirli konulara bağlı şekilde değişmektedir. İşte sizde kadınsal hormonları düzenlemeye yardımcı egzersizler

Kadınsal Hormonlar İçin Egzersizler

Kadınsal hormonlar için egzersizler nelerdir? Sorusunu pek çok kişi merak etmektedir. Günlük olarak 40 dakika kadar yapılacak olan bu egzersiz uygulamalarının yapılması gerektiğini belirtmemiz gerekmektedir.  Daha sonra ise devam edilecek olan bir egzersiz seçeneği kolayca bulabilirsiniz. Yani yarıda kalabilecek olan egzersiz durumlarına da başlamamanız gerekmektedir. Tamamlayıcı olarak yer alan egzersiz hormonlarınızın düzenli hale getirmemektedir. Yürüyüş ve hafif tempo koşuları son derece kolay ve rutin şekilde yapılan sporlar arasındadır. Temiz havası bulunan sosyal alanlarda sürekli olarak bu sporu yapabilirsiniz. Yürüyüş yapılması durumunda bunun tempolu olması önemli olarak yer almaktadır. Bununla beraber bisiklet, yüzmek ya da yoga benzeri esneme sporlarından yararlanabilirsiniz. Bununla beraber son zamanlarda özellikle bayanların üreme organları üzerinde odaklanan kegel egzersizleri de bir hayli popüler olarak yer almaktadır. Kasık bölgeleri ve kalça bölümlerini harekete geçirmek adına bu sporlardan faydalanabilirsiniz.

Egzersizler Dışı Aktivite

Hormonları düzenli hale getirmek için egzersizlerle beraber günlük hayatınızı da düzene sokmanız gerekmektedir. Beslenme en önemli etkenler arasında yer almakta ve olabildiğince doğal şekilde besin almanız gerekmektedir. Market ürünleri kullanmak yerine doğal ürünlerin ağırlıklı olarak yer aldığı pazar yerleri ideal olmaktadır. Bununla beraber kırmızı eti çok fazla yememeli ve balık ürünlerini düzenli tüketilmesi gerekmektedir.  Öğünler içerisinde sebze ya da yeşillik, salata benzeri yiyecek tüketilmesi gerekmektedir. Sizde hormonları düzenlemeye yardımcı egzersizler sayesinde daha sağlıklı bir hayat sürdürebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu