Güzellik

GÜZELLİĞİNİZİN TAMAMLAYICISI SAÇ BAKIMI

GÜZELLİĞİNİZİN TAMAMLAYICISI SAÇ BAKIMI

Bayanların şık giyimi kadar bakımlı ve sağlıklı saçlara sahip olması da kuşkusuz güzelliklerinin tamamlayıcısı. Güzel ve sağlıklı saçların elde edilmesi de her şeyde olduğu gibi emek ve zaman isteyen bir durum. Saç dökülmesini azaltan, mat görünümlü saçların daha parlak durmasını ve hızlı uzamasını sağlayan kolaylıkla temin edilebilecek malzemelerle yapılan bakım maskesi ile bu mümkün.İlk uygulamaya başlanıldığında 2 hafta ara ile sonrasında ile ayda 1 uygulama yapılması yeterli olacaktır.

Malzemeler :

Bepanthen ampül ve bemiks ampül : Eczaneden rahatlıkla temin edilebilir. Her bir kutuda 5’li kapsüller olarak satılan ürünlerin toplam maliyeti 7-8 TL civarında ve beş uygulama için kullanıma uygun.

Tatlı Badem Yağı ( Saçı besler ve dökülmeyi azaltır)

Hindistan Cevizi Yağı

Saf Zeytin Yağı

Susam Yağı (Saç kırılmasını önler)

Ardıç Yağı (Saç dökülmesini azaltır)

Buğday Yağı (Yıpranmış saçların onarımında etkilidir)

Lavanta Yağı (yumurta sarısı ve bemiks kapsülün nahoş kokusunu azaltmak için kullanılıyor. Okaliptüs yağı da tercih edilebilir.)

1 yumurta sarısı

Uygulama : Yumurta sarısı ve yağları bir kapta karıştırarak içerisine 1’er tane bepanthen ampul ve bemiks  ampul ekleyin. İyice karıştırdıktan sonra saçlarınızı tutam tutam ayırarak önce diplerden başlayarak tüm karışımı saçlarınıza iyice yedirin. 5-6 dakika kadar parmak uçlarınızla saç diplerinize masaj yapın. Karışımın tamamı saçlarınıza uygulandıktan sonra alüminyum folyo ile sararak 45-50 dakika maskeyi saçlarınızda bekletin ve sonrasında yıkayın. İşlem yapılan günü takip eden gün saçlarınızı yıkamamanız gerekiyor. Uygulanan yağların daha etkili olması için bu bekleme süresi gerekli.

Uyguladığınız takdirde birkaç aya kalmadan saçınızdaki değişimi fark edeceksiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu