Güzellik

Göz Kalemi Nasıl Sürülür?

Gözlerinizin güzelliğini kusursuz bir şekilde açığa çıkarmak için tercih edeceğiniz göz kalemi çeşitlerine ve sürüş tarzına dikkat etmeniz gerekir.

Hangi Göz Kalemi Tercih Edilmelidir?

Kadınlar makyajlarının vazgeçilmezi olan göz kalemi tercihi konusunda kimi zaman zorluk yaşar. Yaşanılan bu zorluğun temel nedeni çok farklı çeşitte göz kalemi bulunmasıdır. Farklı renklerdeki ve farklı özelliklerdeki göz kalemlerinden kişiler istediği makyajı oluşturacak ürünleri tercih etmelidir.

Kalem ya da sıvı bir forma sahip olan göz kalemleri arasında istediğiniz makyajı ortaya çıkaracak ürünlere yönelmeniz gerekir. Eğer ilk kez göz kalemi kullanacaksanız kalem şeklinde olan ürünler size daha doğru bir makyaj sunar. Bu konuda profesyonel hale ulaştıkça da sıvı formdaki göz kalemlerini tercih edebilirsiniz.

Göz kalemi tercihi sırasında ayrıca renk seçimi de çok önemlidir. Göz kalemi rengini seçerken açık ten ve sarı saçları olan kadınlara kahverengi önerilir. Koyu saçlara sahip kadınlar için siyah tercih etmek daha doğru olacaktır. Siyah ya da kahverengi göz kalemleri gündelik hayatta sürekli kullanılan renklerdir. Bunun dışında kıyafetleriniz rengine göre olan göz kalemlerini de tercih edebilirsiniz. Kişiler kendileri için en uygun göz kalemi rengi ile istedikleri anlamlı bakışlara sahip olabilir.

Göz Kalemi Nasıl Uygulanır?

Göz kalemini gözün hangi kısımlarına sürmek gerektiği de sıklıkla kadınlar tarafından merak edilir. Göz kalemini gözün hem üst hem de alt kısmına uygulayabilirsiniz. Kirpiklere yakın bir şekilde göz kalemini sürmek oldukça önemlidir. Bu sayede kirpikleri daha ön plana çıkaran makyaj elde edilir. Göz kalemi uygulama sırasında gözün büyük ya da küçük olduğu da önemlidir. Küçük gözlere sahip olan kadınların göz kalemini gözün dış kısmına sürmesi gerekir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu