Moda

Erkek Giyiminde Hangi Renkler Birbirleriyle Nasıl Kullanılır?

Doğru kombin yapmak için renk dengesini iyi ayarlamak, birlikte kullanılan renkleri bütünlüğüne önem vermek gerekiyor.

Renk Kullanımı Renge Göre Değişir Mi?

Kombin yaparken renk kullanımı mevsime göre değişmez. Ancak bazı renkler belli dönemlerde daha fazla kombine dahil edilebilir ya da daha sık tercih edilebilir.  Renklerin tek başına bir cinsiyeti olmasa da erkek ve kadın ayrımı ve yüklenen anlamlar nedeniyle renklere de yansıması vardır.

Sıcak Renklerden Hardal 

Bilindiği üzere sarı rengin içine girdiği tonlar genelde sıcak renkler olarak sınıflandırılabilir. Hardal sarısı da özellikle soğuk havalarda tercih edilen bir renktir ve en uygun kombin gri, lacivert, siyah renkleriyle yapılmaktadır. Geçişlerin göz yormadan olması için bu uyuma önem vermek gerekir.

Kırmızı Nelerle Kombin Edilir?

Canlı bir renk olan kırmızı her mevsim kullanılan bir renktir ve kombin edilebileceği tonlar, krem, beyaz tonları ile uyumlu görünecektir. Kırmızıyı soğuk havalarda dış giyim ürünü olarak değerlendirebilirsiniz.  Bu şekilde daha canlı ve dikkat çeken bir stil oluşturmuş olursunuz.

Haki Hangi Renklerle Kombin Edilir?

Hangi renk hangi renkle kombin edilir sorusunda en zor renklerden biri olan haki ile devam edilirse turuncu, bej, ve açık kahve tonları öne çıkmaktadır. Kahve tonları çok koyu olursa, boğucu görüntüye neden olabilir. Bu yüzden dengeye önem vermek gerekir.

Gri Ne Renkle Kullanılmalı?

Hafif bir ton olan gri renk birçok tonla uyum sağlamakla beraber istenen sonuca göre beyaz ya da siyahla kullanılabilir.

 Mavi İle Huzurlu Tonlar

Huzurun simgesi olan mavi ve tonları, sakin renklerle kullanıldığında daha güzel sonuçlar ortaya çıkarıyor. 2019 kış sezonu moda rengi olan buz mavisi bu açıdan ideal olabilir.  Ancak sert tonların baskın olmasını istiyorsanız  koyu mavilere yönelebilir, siyah ve krem tonlarla kullanabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu