Dekorasyon

Asya Temalı Ev Dekorasyon Önerileri Nelerdir?

Asya Temalı Ev Dekorasyon Önerileri Nelerdir? Evlerde Asya temalı ev dekorasyonu, son yıllarda oldukça popüler bir hale geldi. Günümüzde birçok insan evlerde veya sadece evlerin bir bölümünde bu stile yer veriyor. Asya temalı ev dekorasyonunu uygulamak ise oldukça kolay.

Asya Temalı Ev Dekorasyon Önerileri Nelerdir? Asya temalı dekorasyonun ana temeli, az eşya kullanmaya ve iç mekânlarda olabildiğinde yer açmaya dayanıyor. Bu tarz dekorasyonda evde huzur ve sakinlik duygusunu ortaya çıkaracak eşyalara ve tasarımlara yer veriliyor. Her odada sakinlik uyandıracak renkler ve dokular kullanmak da bu stili uygulamak istiyorsanız çok önemli. Bu stilde duvarlarda ve mobilyalarda huzur vermesi için doğanın sıcak tonları tercih ediliyor. Asya temalı ev dekorasyonunda zengin, canlı renklere ve dokulara sahip kumaşlar kullanılıyor. Evinizde bu dekorasyon stilini kullanmak için aşağıdaki ipuçlarını uygulayabilirsiniz.

Meditasyon Alanı

Asya dekorasyon stilinin temelini meditasyon alanı oluşturur. Bunun için evinizin bir köşesini meditasyon köşesi olarak düzenleyebilirsiniz. Bunun için, bir odanızı minderlerle döşeyip, odanızda tütsüler, buhurdanlıklar, meditatif figürler kullanabilirsiniz. Aynı zamanda meditasyon alanınızı pastel renkli kumaşlar kullanarak sakinlik ve huzur alanına dönüştürebilirsiniz.

Bambular

Asya dekorasyon stilinde Asya temalı bitkiler yaygın olarak kullanılır. Siz de evinizde bu stili uygularken, bambular ve bonsailer kullanabilirsiniz. Özellikle minyatür bonsai ağaçları, Asya dekorasyon stilini vurgulamak için idealdir.

Uzakdoğu Kültürü

Uzakdoğu kültürünü yansıtan Asya temalı ev dekorasyonunda, bu kültürü çağrıştıran resimler, kumaşlar ve tablolar da kullanabilirsiniz. Evinizdeki perdelerden, eşyaların kumaşlarına kadar birçok alanda Asya figürleri ile bezenmiş kumaşlar tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda bu stili güçlendirmek için odalarda Uzakdoğu esintisi taşıyan paravanlar kullanabilirsiniz.

Aydınlatma

Uzakdoğu kültüründe fenerlerin önemli bir yeri vardır. Bu kültürün etkilerini evinizde yaratmak için odalarınızda düşük ışık veren kâğıt fenerler kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra, odalarınızda renkli ve düşük voltajlı bir aydınlatma tercih edebilirsiniz. Böylece evlerinizde otantik Asya havasını canlandırabilirsiniz.

Vazolar

Asya temalı dekorasyon için Uzakdoğu kültürünü yansıtan objeler, vazolar ve seramikten yapılmış figürler kullanabilirsiniz. Evinizin giriş kısmına yerleştireceğiniz Asya motifli bir vazo ile bu dekorasyon stilini uygulayabilirsiniz. Uzakdoğu motifleriyle süslenmiş cam vazolar ile bu stili kolaylıkla hem tüm evinizde veya dilerseniz sadece bir odanızda yaratabilirsiniz.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu